Wydawca treści Wydawca treści

Warsztaty edukacyjne Rok w lesie

Nadleśnictwo Świerklaniec zaprasza na warsztaty edukacyjne pn. Rok w lesie

W ramach warsztatów przedstawieciele nadleśnictwa w prosty i przyjazny dla dzieci i młodzieży sposób przedstawią na czym polega praca leśnika.

Poprzez wykład, pogadankę czy kreatywną zabawę przybliżymy zagadnienia związane z gospodarką leśną począwszy od prac wykonywanych w lesie w okresie jesiennym przez sezon zimowy, wiosenny aż do lata. Zwrócimy uwagę na zagrożenia dla lasu ze strony owadów, grzybów, zwierzyny płowej i oczywiscie ludzi. Pokażemy sprzęt którym każdy leśniczy dysponuje, tak że każdy będzie mógł zmierzyć pierśnicę drzewa czy obejrzeć mapę leśną

Program dofinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach na podstawie umowy nr 425/2018/74/EE/ee/D z 12.10.2018

szczegółowe informacja

Monika Pasterak

tel. 662016879


oferta edukacyjna

REALIZUACJA PROGRAM EDUKACYJNEGO ROK W LESIE

JESIEŃ

Od września zapraszamy na zajęcia terenowe dotyczące jesieni. Zajęcia prowadzone są na terenie leśnictwa Jędrysek i Truszczyca (okolice Kalet) oraz leśnictwa Świerklaniec i  Wymysłów (okolice Piekar Śląskich). Uczestnikami mogą być zarówno przedszkolaki jak i starsze dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Podczas zajęć na temat drzew leśnych dzieci i młodzież pozna główne gatunki lasotwórcze tj. sosna, świerk, modrzew, dąb, buk i brzoza. Przeprowadzimy też zajęcia na których młodzież odpowie na pytania jak i dlaczego liście zmieniają barwy na jesień oraz pn. Leśna apteka, podczas których młodzież może powąchać a nawet spróbować „leśnych lekarstw” takich jak żurawina czy lipa. Jesień to także czas grzybobrania, więc zajęcia w terenie poruszą temat  grzybów i tych jadalnych i trujących.

Na zakończenie wycieczki będzie możliwość podzielenia się wrażeniami podczas smażenia kiełbasek przy ognisku.

Zbliża się czas zimowy, czas świąt – zapraszamy do stworzenia choinek dla zwierząt – dokarmiania dziko żyjących ptaków oraz zwierząt.

 

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:

Justyna Grzeszczyk

email: justyna.grzeszczyk@katowice.lasy.gov.pl  

Kierownictwo Nadleśnictwa Świerklaniec