Wydawca treści Wydawca treści

Warsztaty edukacyjne "Kim jesteśmy... Co robimy..."

Nadleśnictwo Świerklaniec zaprasza na warsztaty edukacyjne pn. Kim jesteśmy ... Co robimy....

W ramach warsztatów przedstawieciele nadleśnictwa w prosty i przyjazny dla dzieci i młodzieży sposób przedstawią na czym polega praca leśnika.

Poprzez wykład, pogadankę czy kreatywną zabawę przybliżymy zagadnienia związane z gospodarką leśną począwszy od prac wykonywanych w lesie w okresie jesiennym przez sezon zimowy, wiosenny aż do lata. Zwrócimy uwagę na zagrożenia dla lasu ze strony owadów, grzybów, zwierzyny płowej i oczywiscie ludzi. Pokażemy sprzęt którym każdy leśniczy dysponuje, tak że każdy będzie mógł zmierzyć pierśnicę drzewa czy obejrzeć mapę leśną

 

szczegółowe informację

Justyna Grzeszczyk

tel. 668 135 809


oferta edukacyjna

REALIZUACJA PROGRAM EDUKACYJNEGO ROK W LESIE

JESIEŃ

Od września zapraszamy na zajęcia terenowe dotyczące jesieni. Zajęcia prowadzone są na terenie leśnictwa Jędrysek i Truszczyca (okolice Kalet) oraz leśnictwa Świerklaniec i  Wymysłów (okolice Piekar Śląskich). Uczestnikami mogą być zarówno przedszkolaki jak i starsze dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Podczas zajęć na temat drzew leśnych dzieci i młodzież pozna główne gatunki lasotwórcze tj. sosna, świerk, modrzew, dąb, buk i brzoza. Przeprowadzimy też zajęcia na których młodzież odpowie na pytania jak i dlaczego liście zmieniają barwy na jesień oraz pn. Leśna apteka, podczas których młodzież może powąchać a nawet spróbować „leśnych lekarstw” takich jak żurawina czy lipa. Jesień to także czas grzybobrania, więc zajęcia w terenie poruszą temat  grzybów i tych jadalnych i trujących.

Na zakończenie wycieczki będzie możliwość podzielenia się wrażeniami podczas smażenia kiełbasek przy ognisku.

Zbliża się czas zimowy, czas świąt – zapraszamy do stworzenia choinek dla zwierząt – dokarmiania dziko żyjących ptaków oraz zwierząt.

 

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:

Justyna Grzeszczyk

email: justyna.grzeszczyk@katowice.lasy.gov.pl  

Kierownictwo Nadleśnictwa Świerklaniec